Lyrics Ermenita – Malli

Malli malli kam
shum tpaska bo bo
Ti je msu me tjera po me mu jo jo
A mos ke menu se une nuk tlo lo
Njejt sikur nuk pate as un nuk kam koh

Nje dit kur te pash n'Tirane ane
Zemra ime desh ka plas
O vdeksha per at nishanin tane njejt si un a bon me m'dasht
Edhe kur gabon bile prap ma shum e du
Mos haro se gjith e ke 1 ven nzemren tem
Ndoshta skam arit me bo sa bone per mu
Mos haro qe dikush per ty pret dhe 1 mij jet
Tan jeten mas teje kam ardh hajt 1 dit per mu
Pranoje qe malli shum tka marr e je tu kalu
Edhe tjetrin une fake e kom sa me xhelozu
Se kan tjeter kur nuk ke me dasht sa kur mdo ti mu

Malli malli dam shum tpaska bo bo
Ti je msu me tjera po me mu jo jo
A mos ke menu se une nuk tlo lo
Njejt sikur nuk pate as un nuk kam koh

Pse dashnis time po i bon hile
Qe ki lumturi ti thuje dhe njeher
Ndjenjat e perzime jan prej asaj dite
Qe ti je largu mthuj malli a po tmer
Du me dit qa ke bo ti ket koh pa mu
Me tjerat qe afer i ke pas a mke krahasu
Mir e di qe telit mi ke ra pa pushu
Po aj numer mo nuk egziston
Se e kam nderu
Ani zemra jeme cka hiq so problem
Se lotet e tu mu po m'tregojn qe je pendu
Hajt se apet vjen un e di qe apet vjen
E pranoj qe dot nuk boj pa ty as ti pa mu

Lyrics rating:
92%